Müşteri Destek Hattı :+90 537 242 04 81
Oyun Hamuru Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oyun Hamuru Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

En değerli varlıklarımızın güvenliği ve sağlığı için güvenerek oynatabileceğiniz bir oyun hamuru satın almalısınız. Çünkü kalitesiz oyun hamurları çocukların sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.


Tıpkı market alışverişlerinizde aldığınız ürünlerin içindekiler kısmını kontrol ettiğiniz gibi oyun hamurunun da içinde bulunan maddeleri kontrol edin. Oyun hamurunu çocuğunuza güvenle verebilmeniz için kimyasal maddeler içermemesi, doğal gıda maddelerinden oluşması gerekir. Ayrıca küçük çocuklar hamuru yemeyi deneyebilirler. Bu nedenle tadının yenilebilir olmaması, yenilse bile çocuğa zarar verecek maddeler içermemesi gerekir. Satın alacağınız ürünü bu gözle değerlendirmenizi tavsiye ederiz.


İyi bir oyun hamuru kolayca şekil alabilecek kadar yumuşak olmalı ancak ele yapışmamalıdır. Oyun hamuru oynanan zeminde leke bırakmamalı,  çabuk kurumamalı ve kuruduğunda kolayca temizlenmelidir. Alacağınız oyun hamurunu bu gözle değerlendirin.


Çocuğunuz sizin gözetiminiz altında 2 yaşından itibaren oyun hamuruyla oynamaya başlayabilir. Bu yaşlarda hamuru henüz şekillendiremese de ona dokunmak, mıncıklamak ve yuvarlamak çok hoşuna gider. Bu nedenle kalıpsız oyun hamurlarını tercih edin. 3 yaşından sonra ise el kasları iyice geliştiği için artık hamuru şekillendirmeye başlar. Basit kalıplı modeller tercih edebilirsiniz. Yaşı ilerledikçe ilgi alanlarına yönelik olarak oyun hamuru setleri daha çok ilgisini çekecektir. Çocuğunuzun bu setlerle ortaya çıkardığı eserleri görünce gözlerinize inanamayacaksınız.


Hoky Poky Club Ailesi